Aktualności
Data opublikowania: 2021-04-13
„Bitwa Regionów”- konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zachęca do udziału w największym konkursie kulinarnym dla Kół Gospodyń Wiejskich – „Bitwa Regionów”. Po roku przerwy spowodowanej pandemią zapraszamy do rywalizacji w nowej formule: jury będzie oceniać pomysł na potrawę regionalną oraz jej prezentację w formie krótkiego filmu wideo.
– Jesteśmy solidarni z rolnikami i dlatego przygotowujemy dania regionalne z lokalnych produktów, do czego zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich poprzez konkurs „Bitwa Regionów”. Tegoroczna, szósta edycja będzie odbywała się w warunkach trwającej epidemii COVID-19 i podobnie jak nasze życie przeniesie się częściowo do przestrzeni wirtualnej. Zapraszamy uczestniczki do prezentacji potraw w formie multimedialnej. Mamy nadzieję, że to wyzwanie będzie dla pań ciekawe – zachęca Grzegorz Puda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. W ubiegłych latach „Bitwa Regionów” cieszyła się ogromną popularnością. W piątej edycji w 2019 r. wzięło udział prawie 800 KGW. Najlepsze danie – nadzianą roladę z kaczki w towarzystwie gołąbków z modrej kapusty – przygotowało wtedy Koło Gospodyń Wiejskich z Gorzykowa w woj. wielkopolskim.
Liczymy na rekordową frekwencję w wydarzeniu będącym prezentacją różnorodności kulinarnych tradycji regionów Polski. Który zespół stanie na podium, przekonamy się podczas wielkiego finału już jesienią. W tym roku pula nagród wyniesie ponad 35 tys. zł.
Konkurs organizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
W załączniku materiały do wykorzystania: plakat, regulamin.
Szczegółowe informacje na https://bitwaregionow.pl/
Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebook: https://www.facebook.com/kowrpoznan
KOWR
2025-04-23
Strategia Rozwoju Gminy Duszniki na lata 2025-2034 ANKIETA
Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy,Gmina Duszniki przystąpiła do prac nad sporządzeniem najważniejszego dokumentu planistycznego - Strategii Rozwoju Gminy na lata 2025-2034. Strategia stanowi całościową koncepcję zarządzania rozwojem Gminy, a także jest elementem dopełniającym funkcjonowanie i zrównoważony rozwój danego obszaru. Stra
Czytaj więcej
2025-06-18
Bezpłatne badania mammograficzne
W dniu 28-06-2025 w Dusznikach odbędą się bezpłatne badania mammograficzne realizowane przez firmę Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. w Poznaniu.
OPEN to ośrodek diagnostyczny posiadający status Ośrodka Referencyjnego w zakresie diagnostyki gruczołu piersiowego Siemens.
Mammobusy OPEN wyposażone są w najnowocześniejsze cy
Czytaj więcej
2025-06-18
Sukces ucznia Dawida Gotowego w wojewódzkim konkursie ekologicznym „Cztery pory roku z OZE”
W ramach tegorocznych Wielkopolskich Dni Energii, w maju odbył się wojewódzki konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży promujący odnawialne źródła energii (OZE) pt. „Cztery pory roku z OZE”. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV–VI oraz VII–VIII szkół podstawowych z terenu Wielkopolski.
Czytaj więcej
2025-06-18
Spotkanie samorządowców LGD KOLD w Przyłęku
W poniedziałek, 16 czerwca br., w świetlicy wiejskiej w Przyłęku odbyło się spotkanie zespołu samorządowców Lokalnej Grupy Działania KOLD. Głównym celem wydarzenia było omówienie strategii współpracy oraz zaplanowanie najbliższych działań podejmowanych przez samorządy należące do LGD.
Do Lokalnej Grupy Działania KOLD na
Czytaj więcej
2025-06-18
KOLD ogłoszenia o naborze wniosków
Lokalna Grupa Działania KOLD
ogłasza nabór wniosków na:
start DG - podejmowanie działalności gospodarczej - nabór 3/2025 (przedsięwzięcie 2.1) nr ogłoszenia na stronie ARiMR 474591 ogłoszenie wraz z regulaminem znajduje się w linku: https://kold.pl/nabor-3-2025 lub w zakładce:
Czytaj więcej
2025-06-16
Dusznickie KGWiG na IV Ogólnopolskich Igrzyskach Kół Gospodyń Wiejskich w Jarocinie
15 czerwca br. Koło Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy w Dusznikach wzięło udział w IV Ogólnopolskich Igrzyskach Kół Gospodyń Wiejskich w Jarocinie, gdzie rywalizowało 27 drużyn z całej Polski. Dusznickie KGWiG wyróżniło się nie tylko w konkurencjach sportowych, ale także w konkursie Miss Igrzysk.
Edyta, członkini koła zdob
Czytaj więcej
Więcej komunikatów