Aktualności
Data opublikowania: 2021-05-25
Apel Policji do seniorów
DRODZY SENIORZY!
Ludzie tacy jak Wy, wychowani w przeświadczeniu, że trzeba nieść pomoc potrzebującym, często padają ofiarą oszustów – osób bezwzględnych, przestępców.
Oszuści, chcąc wykorzystać Waszą dobroć, podszywają się pod różne osoby. Mogą udawać Waszych najbliższych, którzy szybko potrzebują pieniędzy, żeby nie iść do więzienia, gdyż spowodowali wypadek, w którym ktoś ucierpiał. Podszywają się pod funkcjonariuszy Policji, Centralnego Biura Śledczego udając, że chcą uchronić wasze pieniądze, bo ktoś właśnie włamuje się na Wasze konto bankowe. W dzisiejszych czasach mogą oni podszywać się pod osoby dokonujące dezynfekcji w związku z koronawirusem, w celu dostania się do mieszkania i kradzieży wartościowych rzeczy. Inne sposoby, jakie wykorzystują oszuści, to udawanie pracowników Poczty Polskiej, bądź innych instytucji, podając różne powody, z których jednak każdy sprowadza się do wyłudzenia pieniędzy. W rzeczywistości wszystkie te historie są fikcją. Mają na celu doprowadzić Was do wydania oszustom pieniędzy. Niestety, często zdarza się, że chęć niesienia pomocy swoim najbliższym czy Policji skutkuje utratą całych oszczędności.
Szanowni Państwo! Pamiętajcie, że Policja nigdy nie będzie chciała, żebyście przekazywali swoje pieniądze czy kosztowności.
Wielkopolska Policja apeluje – nigdy nie ufajcie nieznanym rozmówcom, nie podawajcie haseł do kont bankowych, pod żadnym pozorem nie pobierajcie gotówki z banku i nie przekazujcie ich nieznanym osobom. To przestępcy czyhający na wasze pieniądze!
Gdy spotkacie się z taką sytuacją natychmiast rozłączcie rozmowę. Powiadomcie prawdziwą Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112 i zgłaszajcie każdy taki przypadek. Tylko szybka reakcja i Wasza czujność może przyczynić się do zatrzymania oszustów. A co najważniejsze - nie dopuścić do tego, żeby kolejne osoby zostały oszukane i straciły oszczędności swojego życia.
WP KWP w Poznaniu

2025-04-23
Strategia Rozwoju Gminy Duszniki na lata 2025-2034 ANKIETA
Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy,Gmina Duszniki przystąpiła do prac nad sporządzeniem najważniejszego dokumentu planistycznego - Strategii Rozwoju Gminy na lata 2025-2034. Strategia stanowi całościową koncepcję zarządzania rozwojem Gminy, a także jest elementem dopełniającym funkcjonowanie i zrównoważony rozwój danego obszaru. Stra
Czytaj więcej
2025-06-18
Bezpłatne badania mammograficzne
W dniu 28-06-2025 w Dusznikach odbędą się bezpłatne badania mammograficzne realizowane przez firmę Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. w Poznaniu.
OPEN to ośrodek diagnostyczny posiadający status Ośrodka Referencyjnego w zakresie diagnostyki gruczołu piersiowego Siemens.
Mammobusy OPEN wyposażone są w najnowocześniejsze cy
Czytaj więcej
2025-06-18
Sukces ucznia Dawida Gotowego w wojewódzkim konkursie ekologicznym „Cztery pory roku z OZE”
W ramach tegorocznych Wielkopolskich Dni Energii, w maju odbył się wojewódzki konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży promujący odnawialne źródła energii (OZE) pt. „Cztery pory roku z OZE”. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV–VI oraz VII–VIII szkół podstawowych z terenu Wielkopolski.
Czytaj więcej
2025-06-18
Spotkanie samorządowców LGD KOLD w Przyłęku
W poniedziałek, 16 czerwca br., w świetlicy wiejskiej w Przyłęku odbyło się spotkanie zespołu samorządowców Lokalnej Grupy Działania KOLD. Głównym celem wydarzenia było omówienie strategii współpracy oraz zaplanowanie najbliższych działań podejmowanych przez samorządy należące do LGD.
Do Lokalnej Grupy Działania KOLD na
Czytaj więcej
2025-06-18
KOLD ogłoszenia o naborze wniosków
Lokalna Grupa Działania KOLD
ogłasza nabór wniosków na:
start DG - podejmowanie działalności gospodarczej - nabór 3/2025 (przedsięwzięcie 2.1) nr ogłoszenia na stronie ARiMR 474591 ogłoszenie wraz z regulaminem znajduje się w linku: https://kold.pl/nabor-3-2025 lub w zakładce:
Czytaj więcej
2025-06-16
Dusznickie KGWiG na IV Ogólnopolskich Igrzyskach Kół Gospodyń Wiejskich w Jarocinie
15 czerwca br. Koło Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy w Dusznikach wzięło udział w IV Ogólnopolskich Igrzyskach Kół Gospodyń Wiejskich w Jarocinie, gdzie rywalizowało 27 drużyn z całej Polski. Dusznickie KGWiG wyróżniło się nie tylko w konkurencjach sportowych, ale także w konkursie Miss Igrzysk.
Edyta, członkini koła zdob
Czytaj więcej
Więcej komunikatów