Aktualności
Data opublikowania: 2020-10-19

Udany sezon lekkoatletów UKS Olimp Duszniki

Uwaga materiał archiwalny

We wrześniu i na początku października rozgrywane były najważniejsze dla naszych lekkoatletów zawody rangi mistrzowskiej w tym roku. Okres ten zbiegł się również z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, stąd lekkoatletom dusznickiego klubu niejednokrotnie ciężko było pogodzić systematyczny trening z nauką i przyjazdami ze szkół. Mimo to, osiągnęli znaczące sukcesy startując nie tylko w licznych mityngach i zawodach ogólnopolskich, ale również zdobywając medale w prestiżowych zawodach wojewódzkich i międzywojewódzkich.

6 września w Poznaniu dwójka młodzików wystartowała w Mistrzostwach Wielkopolski U16 zdobywając złote medale w rzucie oszczepem. W kategorii chłopców zwyciężył Krzysztof Fechner z wynikiem 43,08 m, natomiast w kategorii dziewcząt – Wiktoria Kosiorek z wynikiem 36,07 m - rekord życiowy.

13 września w Poznaniu odbyły się również Międzywojewódzkie Mistrzostwa młodzików, w których rywalizowali najlepsi zawodnicy w wieku 14-15 lat z województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. W imprezie tej reprezentanci z Dusznik zdobyli 2 medale w rzucie oszczepem. W kategorii chłopców złoto zdobył Krzysztof Fechner z wynikiem 46,03 m , natomiast w kategorii dziewcząt srebrny medal wywalczyła Wiktoria Kosiorek z wynikiem 33,03 m.

W dniach 17-18 września w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski U18 (juniorów młodszych), do których po licznych mityngach zakwalifikowały się 3 zawodniczki UKS Olimp. W rzucie oszczepem w szerokim finale znalazły się 2 zawodniczki z Dusznik, które ostatecznie zajęły: 10 miejsce Alicja Migdałek oraz 11 miejsce Michalina Tyczyńska. W rzucie dyskiem 18 miejsce zajęła Zuzanna Tyczyńska z bardzo dobrym wynikiem 30,29 m.

W dniach 26-27 września w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Polski U16, w których wystartowało dwoje reprezentantów Dusznik. W poszczególnych konkurencjach mogli wystartować zawodnicy, którzy legitymują się wynikami w pierwszej „20” w Polsce. W rzucie oszczepem dziewcząt 14. miejsce zajęła Wiktoria Kosiorek, natomiast w rzucie oszczepem chłopców 15. miejsce zajął Krzysztof Fechner.

Na zakończenie sezonu , zawodnicy naszego klubu wzięli udział w dwóch prestiżowych imprezach sportowych.

30 września we Wrześni odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce. Wśród licznego grona zawodników (ponad 400 osób) reprezentujących trzy województwa: wielkopolskie, zachodniopomorskie oraz opolskie nie zabrakło również czterech zawodniczek naszego klubu, które wystartowały w konkurencjach rzutowych. Impreza ta zaliczana była również do współzawodnictwa powiatów o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego, a startować w niej mogli zawodnicy i zawodniczki w wieku 15-17 lat. Nasza ekipa z Dusznik wywalczyła 4 medale. W rzucie oszczepem wszystkie miejsca na podium zajęły nasze zawodniczki, które zdominowały konkurs: złoty medal zdobyła Michalina Tyczyńska, uzyskując bardzo dobry wynik  39,58 m, srebrny medal zdobyła Alicja Migdałek, także z  dobrym wynikiem – 36,02 m, brązowy medal wywalczyła Wiktoria Kosiorek z wynikiem 32,38 m. W rzucie dyskiem złoty medal wywalczyła Zuzanna Tyczyńska, która  wynikiem 31,58 ustanowiła  swój nowy rekord życiowy.

2 października pięcioosobowa reprezentacja klubu UKS Olimp Duszniki wzięła udział w Mistrzostwach Euroregionu „Pro Europa Viadrina” dzieci i młodzieży w Słubicach, w których wystartowało ponad 300 zawodników z 3 województw. W tych zawodach wszyscy nasi zawodnicy uplasowali się na medalowych miejscach, prezentując jak na koniec sezonu bardzo dobrą formę.

Wyniki dziewcząt: rzut dyskiem U18 - 2 miejsce Zuzanna Tyczyńska z wynikiem 30,43 m, rzut oszczepem U18 - 2 miejsce Michalina Tyczyńska z wynikiem 37,82 m, 3 miejsce Alicja Migdałek z wynikiem 36,18 m, rzut oszczepem U16 - 1 miejsce Wiktoria Kosiorek z wynikiem 33,96 m, w kategorii chłopców  w rzucie oszczepem  U16 1. miejsce zajął  Krzysztof Fechner z wynikiem 42,35 m.

To był bardzo trudny rok pod względem organizacyjnym i sportowym, przede wszystkim ze względu na trudności z pogodzeniem  przez uczniów szkół średnich sportu z nauką, ograniczenia związane z pandemią, a także przesunięcie okresu startowego o przeszło 2 miesiące. Zawodnicy, w miarę swoich możliwości, próbowali podołać wyzwaniom, dlatego ten sezon należy uznać za bardzo udany, pełen sukcesów sportowych i rekordów życiowych!

Należy również zaznaczyć, że osiągnięcia klubu UKS Olimp Duszniki były możliwe dzięki wielu przychylnym osobom i instytucjom. Należą do nich Zarząd Klubu, rodzice oraz przede wszystkim główny sponsor klubu – Gmina Duszniki.

Tekst i zdjęcia: UKS Olimp

Pozostałe Wydarzenia - archiwum
Zebranie wiejskie sołectwa Duszniki - piątek 19 lipca
2024-07-12
Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Duszniki zapraszają Mieszkańców na Zebranie Wiejskie. Zebranie odbędzie się w sali widowiskowej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Dusznikach 19 lipca 2024 r. (piątek) o godz. 1800. Proponowany porządek obrad: Otwarcie Zebrania Wiejskiego. Wybór Przewodniczącego i Pro Czytaj więcej
Bezpłatna mammografia w Dusznikach - zmiana terminu na 3 sierpnia
2024-06-28
Uwaga! Z przyczyn niezależnych od organizatora, zaplanowane na 6 lipca br. bezpłatne badania mammograficzne zostały przełożone na sobotę 3 sierpnia br. Wszystkie zapisane panie zostaną poinformowane przez ośrodek OPEN o zmianie terminu.   W sobotę 3 sierpnia br. w Dusznikach odbędą się bezpłatne badania mammograficzne realizowane przez fi Czytaj więcej
100-lecie OSP i 17. Dni Sękowa - 29-30 czerwca
2024-06-21
OSP Sękowo oraz sołtys i rada sołecka Sękowa zapraszają na uroczysty jubileusz miejscowej jednostki - 100-lecie OSP Sękowo oraz 17. Dni Sekowa. Dwudniowa impreza rozpocznie się w sobotę 29 czerwca o godz. 15.00 uroczystością jubileuszową. Wieczorem odbędzie się zabawa taneczna, a w niedzielę 30 czerwca o godz. 13.30 rozpocznie się impreza integrac Czytaj więcej