Aktualności
Data opublikowania: 2016-10-03

Jesienne sukcesy lekkoatletów UKS Olimp Duszniki

Uwaga materiał archiwalny

We wrześniu odbyły się dwie wojewódzkie imprezy lekkoatletyczne, na których młodzi lekkoatleci  z Dusznik reprezentowali powiat szamotulski w ramach współzawodnictwa powiatów o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

23 września we Wrześni odbył się IX Memoriał M. Głuszka – Mistrzostwa Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce dla zawodników w wieku 15-17 lat. W imprezie tej wystartowało 6 zawodników z Dusznik, którzy zdobyli 4 medale:

- złoty  medal  w rzucie oszczepem – Jakub Kardacz,

- złoty medal w rzucie oszczepem  - Julia Tadyszak,

- brązowy medal  w skoku w dal – Piotr Szukała,

- brązowy medal w rzucie oszczepem – Filip Korpik.

Wysoko punktowane miejsca zajęli pozostali nasi reprezentanci. Tuż za podium znalazł się Damian Stasik, który zajął 4 miejsce w biegu na 1500 m. Lidka Prokop w rzucie oszczepem zajęła 6 miejsce.

29 września w Żerkowie odbył się XXI Memoriał im. Prof. B. Kobielskiego - Mistrzostwa Powiatów Województwa Wielkopolskiego w lekkiej atletyce do lat 14.  Impreza ta ma szczególną rangę i dlatego jest jedną z trzech zaliczanych do najwyższej, pierwszej kategorii współzawodnictwa powiatów o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Reprezentanci UKS Olimp Duszniki zanotowali rewelacyjny występ, najlepszy w historii startów w tej imprezie, w którym aż siedmiu z nich zajęło miejsca na podium.

Wyniki naszych reprezentantów:

- w  rzucie oszczepem dziewcząt: 1 miejsce  - Zuzanna Tyczyńska – 30,37 m (rekord życiowy), 2 miejsce – Michalina Tyczyńska  - 26,74 m,

- w rzucie oszczepem chłopców wystartowało 3 reprezentantów z Dusznik, którzy zajęli wszystkie miejsca na  podium, pobijając swoje rekordy życiowe: 1 miejsce – Mikołaj Patela – 38,14 m, 2 miejsce – Sławomir Dziamski – 35,30 m, 3 miejsce - Maksymilian Szulczyk – 34,97 m,

- w biegu na 100 m dziewcząt  – II miejsce  - Anna Staśkowiak z wynikiem 13,47 s (rekord życiowy),

- w skoku w dal dziewcząt  - III miejsce  -  Alicja Migdałek  - 4,70 m.

W końcowej klasyfikacji, wśród 69 startujących szkół, zdecydowane zwycięstwo odnieśli lekkoatleci z Dusznik będący uczniami Gimnazjum Duszniki.

Miejsce

Punktacja drużynowa   szkół

(8 najlepszych wyników uczniów szkoły)

1

Gimnazjum Duszniki          127   pkt.

2.

Gimnazjum Żerków              115   pkt.

2024-06-28
Uwaga! Z przyczyn niezależnych od organizatora, zaplanowane na 6 lipca br. bezpłatne badania mammograficzne zostały przełożone na sobotę 3 sierpnia br. Wszystkie zapisane panie zostaną poinformowane przez ośrodek OPEN o zmianie terminu.   W sobotę 3 sierpnia br. w Dusznikach odbędą się bezpłatne badania mammograficzne realizowane przez fi Czytaj więcej
100-lecie OSP i 17. Dni Sękowa - 29-30 czerwca
2024-06-21
OSP Sękowo oraz sołtys i rada sołecka Sękowa zapraszają na uroczysty jubileusz miejscowej jednostki - 100-lecie OSP Sękowo oraz 17. Dni Sekowa. Dwudniowa impreza rozpocznie się w sobotę 29 czerwca o godz. 15.00 uroczystością jubileuszową. Wieczorem odbędzie się zabawa taneczna, a w niedzielę 30 czerwca o godz. 13.30 rozpocznie się impreza integrac Czytaj więcej